Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

164.2.19.
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи оподатковується ПДФО дохід ФО у вигляді пенсії або щомісячного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, із розрахунку на місяць?
...

...

Згідно з чинним законодавством оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких перевищує розмір десяти прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (10740 грн.) в частині такого перевищення за ставкою 18%.

Згідно з пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації) – пенсійна виплата за рахунок коштів, що обліковуються на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи, а у випадках, передбачених законом, - на індивідуальному пенсійному рахунку учасника недержавного пенсійного фонду, сума та порядок виплати якої визначаються в договорі страхування довічної пенсії, укладеному із страховою організацією, що сплачується особі після досягнення нею пенсійного віку або членам її сім'ї чи спадкоємцям. (ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Згідно з пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Пов'язані питання/Теми
Яка ставка податку щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді пенсій, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу перевищує три розміри мінімальної заробітної плати? Чи потрібно органам Пенсійного фонду подавати податковий розрахунок за формою № 1ДФ у разі виплати пенсій пенсіонерам? Чи оподатковується військовим збором дохід ФО у вигляді пенсії, у тому числі, якщо він перевищує граничний розмір? Чи передбачено на законодавчому рівні «звільнення» від оподаткування пенсій? Чи відповідає оподаткування пенсій вимогам статей Конституції України та основним засадам податкового законодавства України? Хто належить до учасників бойових дій під час Другої світової війни?Що таке пенсія з іноземних джерел?Що таке щомісячне довічне грошове утримання?Як визначаються ветерани війни та особи, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»?Які пільги передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»?
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити