Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

170.8. Оподаткування доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій), недержавного пенсійного забезпечення, пенсійних вкладів та за договорами довірчого управління.
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи підлягає оподаткуванню сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, що сплачена вигодонабувачем – нерезидентом за таким договором за платника податку чи на його користь?
...

...

Згідно з підпунктом 163.1.1. пункту 163.1. статті 163 ПК України об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід

Згідно з підпунктом 163.2.1. пункту 163.2. статті 163 ПК України об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні.

Виходячи з абзацу а) підпункту 164.2.16 пункту 164.2. статті 164 ПК України не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, що сплачена особою, що визначається вигодонабувачем (бенефіціаром) за таким договором виключно у разі, якщо вона є резидентом.

Виходячи з цього, при визначенні питання щодо оподаткування суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, що сплачена вигодонабувачемнерезидентом за таким договором за платника податку чи на його користь, необхідно керуватись підпунктом 164.2.17 пункту 164.2. статті 164 ПК України, відповідно до якого така сума є додатковим благом платника податку та, відповідно, має оподатковуватись за ставкою, встановленою пунктом 167.1. статті 167 ПК України.

Пов'язані питання/Теми
Фізична особа розірвала договір довгострокового страхування життя. Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб викупна сума, яка виплачується йому в цьому випадку?Страховик розірвав договір довгострокового страхування життя. Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб викупна сума, яка виплачується страхувальнику в цьому випадку?Недержавним пенсійним фондом фізичній особі була виплачена одноразова пенсійна виплата у розмірі 45 тис. гривень, у зв’язку з її виїздом на постійне проживання за межі України. Чи оподатковується ця сума податком на доходи фізичній особі?Яким чином підтверджується факт досягнення платником податку 70-річного віку або недосягнення повноліття?Яким чином підтверджується факт, що платник податку є інвалідом 1 групи?Чи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб страхові, пенсійні та інші внески, сплачені особами за платників податку, які є застрахованими особами?ТОВ «А» сплачує на користь працівника Громадянина Б. внески до фонду банківського управління у розмірі 500 гривень кожного місяця за власний рахунок. Заробітна плата громадянина Б – 3 500 гривень. Чи оподатковуються такі суми податком на доходи фізичних осіб?
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити