Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 270. Об'єкти оподаткування земельним податком
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Що таке земельна ділянка як об’єкт оподаткування платою за землю?
...

...

Згідно з п. 14.1.74 ПК України земельна ділянка - частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим ( господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами. Враховуючи наведене законодавче визначення, можна стверджувати, що від абстрактної «землі» земельну ділянку відрізняє наявність конкретних меж в натурі ( на місцевості), які встановлюються в процесі відведення ділянки відповідно до земельного законодавства . У такій якості земельна ділянка виступає самостійним об'єктом земельно-майнових відносин та може бути об'єктом оподаткування платою за землю . Для цього визначальними є формування та державна реєстрація земельної ділянки . Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
/ > Отже, формування земельної ділянки полягає у її ідентифікації як окремого об'єкту шляхом визначення площі, меж на підставі землевпорядної документації у встановленому законом порядку, та внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру. За загальним правилом, формування земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок .
/ > Земельна ділянка як об'єкт оподаткування є обов'язковим елементом земельного податку . Без сформованої земельної ділянки , з визначеними межами, площею, цільовим призначенням сплата плати за землю неможлива. Аналогічна ситуація й зі іншим елементом податку , похідним від об'єкту - базою оподаткування , якою є нормативна грошова оцінка або площа ділянка ( якщо нормативна грошова оцінка не проведена).

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити