Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 286. Порядок обчислення плати за землю
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Яким чином здійснюється нарахування фізичним особам орендної плати за землі державної та комунальної власності?
...

...

ПК України містить прогалину щодо порядку нарахування фізичним особам орендної плати за землі державної та комунальної власності. Ст. 286 ПК України визначає, що юридичні особи самостійно обраховують плату за землю (земельний податок та орендну плату) та самостійно подають податкову декларацію з плати за землю. Щодо фізичних осіб наведена стаття кодексу містить правило, за яким податкові органи нараховують земельний податок фізичним особам. Тобто питання про порядок сплати фізичними особами орендної плати за землі державної та комунальної власності відповідно до чинних договорів оренди землі залишається відкритим.

При цьому ПК України не встановлює обов'язку для фізичних осіб подавати податкову декларацію з плати за землю. Тобто фізична особа-орендар землі державної або комунальної власності не може бути притягнена до відповідальності за неподання такої декларації. У зв'язку з цим до порядку обчислення такими платниками орендної плати слід розповсюджувати порядок обчислення для земельного податку – шляхом нарахування плати податковими органами з направленням фізичним особам податкових повідомлень-рішень.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити