Адмінсудді допомагатимуть сторонам як “медіатори”

27 Квітня 2017 (0)
Аа Аа

Проект Кодексу адміністративного судочинства України передбачає можливість застосування такого альтернативного способу вирішення спору як врегулювання спору за участі професійного судді.

Такий спосіб врегулювання спорів під час круглого столу щодо новацій КАСУ проаналізувала Лариса Зуєва, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду.

За її словами, цей спосіб не є тотожним медіації, яка застосовується в Україні, однак дає можливість сторонам зустрітись з суддею не в рамках судового провадження, без відповідного технічного оснащення.

За проектом у підготовчому провадженні суддя повинен буде запитати у сторін, чи не бажають вони скористатись допомогою судді як альтернативним способом врегулювання спорів. У разі надходження від 2-х сторні відповідних заяв суддя зупиняє провадження у справі і протягом місяця працює зі сторонами за межами судового провадження, зокрема, проводить з ними зустрічі.

Л.Зуєва стверджує, що така норма проекту є надзвичайно позитивною, і може допомогти не лише розвантажити суди та забезпечити сторонам швидке вирішення їхнього питання, а й покращити імідж судової влади. Окрім того, говорить суддя, це виключає корупційну складову, оскільки сторони про все домовляються самі, а суддя лише їм допомагатиме.

Також слід взяти до уваги то факт, що проект КАСУ містить способи заохочення до використання способу врегулювання спорів за участі судді. А саме, сторонам, які врегулювали свій спір у такому порядку, можуть повернути 50% сплаченого судового збору.

Своїм колегам - суддям Л.Зуєва радить не боятись такого інституту, адже у такому випадку обидві сторони “будуть іти від вас задоволені”.

Попередня стаття Наступна стаття