Чи формується податковий кредит, якщо ПДВ сплачується через митного брокера?

13 Травня 2017 (0)
Аа Аа

Контролюючим органом було надано роз’яснення стосовно можливості імпортера сформувати податковий кредит з сум ПДВ, сплачених при розмитнені товару митним брокером.

Так, фіскальною службою було зазначено, що митним брокером є підприємство, яке на підставі договору доручення, надає послуги по декларуванні товарів, що переміщуються на територію України (статті 416 та 417 МК України). Тобто, імпортер при розмитнені товару сплачує ПДВ через митного брокера, за умови перерахування ним кошти брокеру до моменту розмитнення товару. Відтак, на думку контролюючого органу, в такому випадку імпортер – власник товарів може включити до податкового кредиту суму ПДВ  віднести суму ПДВ до податкового кредиту на підставі митної декларації, в якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару.

Вищезазначене роз’яснення було розміщене у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, «ЗІР» (категорія 101.13).

Попередня стаття Наступна стаття