Чи оподатковуються ПДВ відшкодовані орендарем суми податку на землю?

11 Травня 2017 (0)
Аа Аа

Фіскали пояснюють питання оподаткування ПДВ коштів, отриманих у вигляді компенсації зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це йдеться у листі ДФС від 11.04.2017 № 7573/6/99-95-42-03-15.

Як зауважують податківці, складовою господарської діяльності з нерухомим майном є придбання власником такого майна певних послуг з його утримання, сплата податків, у т. ч. земельного та податку на нерухоме майно (статті 284, 286 Господарського кодексу України). Тобто в сумі орендної плати за нерухоме майно орендар має відшкодовувати всі елементи витрат, пов’язаних з послугами з надання майна в оренду.

З урахування цього в ДФС дійшли такого висновку: якщо орендодавцем є небюджетна установа, кошти, що отримуються від орендаря як відшкодування будь-яких витрат, передбачених договором оренди, включають до бази оподаткування (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України). Такі кошти оподатковуються ПДВ у загальному порядку, оскільки вони є складовою операцій із постачання послуг під час надання в оренду нерухомого майна.

Разом з тим фіскали нагадують, що відповідні роз’яснення з цього питання передбачені також в листі ДФС від 04.08.2016 № 26595/7/99-99-15-03-02-17 та листі ДФС від 04.05.2016 №10019/6/99-95-42-01-15. 

Попередня стаття Наступна стаття