ДФС нагадує як підготувати звіт по пільгах з ПДВ

10 Травня 2017
Аа Аа

Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг, який подається суб’єктом за 3, 6, 9 і 12 календарних місяців.

Звіт подається за місцем реєстрації платника протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. Відповідно якщо суб’єкт господарювання пільгами не користується, то звіт не подається.

Особливості обліку сум пільг та форма звіту визначена Порядком обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (постанова КМУ від 27.12.2010 р. №1233).

Що стосується безпосередньо ПДВ, то податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об’єктами обкладення ПДВ і відповідно до ПК України та міжнародних договорів України, ратифікованих ВР, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою. До скасування спецрежиму з ПДВ в галузі с/г також було потрібно визначати суму ПДВ, не сплачену до держбюджету у зв’язку із застосуванням такого спецрежиму.

Окремим документом визначено порядок розрахунку не сплачених через застосування пільг сум ПДВ. Мова йде про Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України (наказ ДПА України від 29.03.11 №167).

Цей порядок містить окремі формули для розрахунку сум ПДВ, не внесених до держбюджету:

1) за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування ПДВ (п.3 ч.1 р.ІІ Порядку №167);

2) через застосування нульової ставки (п.3 ч.2 р.ІІ Порядку №167 ).

Відповідне роз’яснення фіскалів розміщено у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments