Як скласти податкову накладну у випадку безоплатного постачання?

13 Травня 2017 (0)
Аа Аа

При безоплатному постачанні товарів/послуг складаються дві податкові накладні, одна з яких складається на суму, виходячи з фактичної ціни постачання, а інша – на суму перевищення.

У ПН, складеній на суму, розраховану, виходячи з фактичної ціни постачання, у графі 7 (ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) та у графі 10 (обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ) зазначається «0». Інші графи такої податкової накладної заповнюються в загальному порядку, пояснюють у ГУ ДФС у Луганській області.

Водночас у податковій накладній, в т. ч. зведеній, яка складена на суму перевищення, робиться позначка 15 – «Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання». Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається, однак у її рядках, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

До розділу Б зазначеної вище ПН вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема, до графи 2 – номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця). У цій графі також зазначається про «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 ПКУ, над фактичною ціною постачання». У графі 7 відповідної ПН вказується ціна постачання одиниці товарів/послуг без урахування ПДВ, розрахована, виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною (тобто ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість), а у графі 10 відповідно сума перевищення обсягу постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ (тобто обсяги придбання/виготовлення).

Графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11 при цьому не заповнюються. У клітинках податкової накладної, які не підлягають заповненню, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Попередня стаття Наступна стаття