Мінфін готується до блокування ПН і просить бізнес про допомогу

12 Травня 2017 (0)
Аа Аа

З 1 квітня 2017 р. в Україні стартував тестовий режим роботи системи зупинення реєстрації в ЄРПН ризикових податкових накладних. За цей час, як сподіваються у Мінфіні, недоліки у роботі системи буде виявлено та виправлено.

Про це сьогодні під час брифінгу говорив державний секретар Міністерства фінансів України Євгеній Капінус. За його словами, запущений механізм зупинення реєстрації ПН вже зараз демонструє позитивні результати – під критерії ризику підпадають лише 4 % платників.

Є. Капінус зазначає, що не перевіряються податкові накладні:

- малого бізнесу (місячний обсяг постачання не перевищує 500 тис. грн);

- добросовісних платників податків, сума сплачених податків якими за минулий рік становить більше 5 млн грн, або ж тих платників, податкове навантаження яких більше 5 % обсягу постачання;

- зареєстровані на неплатників податку.

До критеріїв ризику, які є достатніми для зупинення реєстрації накладних, належать такі:

- наявний «пересорт» товарів – невідповідність обсягу або відсутність придбання товару при його реалізації;

- відсутність прав на впровадження певних видів діяльності (дозвільні документи, ліцензії);

- значні обсяги реєстрації розрахунків коригування на неплатників податку.

Робота системи у тестовому режимі не передбачає фактичного зупинення реєстрації податкових накладних.

Щоб покращити роботу системи, зазначив Є. Капінус, бізнесу запропонували надати свої технологічні карти роботи. Це необхідно для того, щоб уникнути непорозумінь з різними кодами УКТЗЕД на «вході» та «виході». Якщо проаналізувати, як змінюються коди продукції в процесі діяльності підприємства, та відповідна операція є правомірною, то податкові накладні за такими операціями не зупинятимуть.

«Ми сподіваємось, що система на момент переходу її в експлуатацію (1 липня – ред.) буде достатньо ефективна і спрямована в першу чергу на недопущення реєстрації податкових накладних недобросовісними платниками податків», - зауважив держсекретар Мінфіну.

 

Нагадуємо, критерії блокування податкових накладних наразі не затверджено. Відповідний проект наказу Мінфіну було повторно опубліковано для обговорення 5 травня, про що докладніше читайте за посиланням.

Також слід відзначити, що до проекту документа свої зауваження вже озвучила голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики.

Попередня стаття Наступна стаття