Підписано Закон щодо ратифікації податкової конвенції з Мальтою

03 Травня 2017 (0)
Аа Аа

1 травня 2017 р. Президент України Петро Порошенко підтримав ратифікацію Конвенції між урядами України та Республіки Мальта про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї (документи було підписано у вересні 2013 р. - ред.), підписавши прийнятий ВР в квітні Закон (законопроект №0141).

Закон на даний момент не опубліковано.

Конвенція з Мальтою передбачає такі ставки оподаткування дивідендів, процентів та роялті:

- дивіденди – загальна ставка 15%; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє безпосередньо принаймні 20% капіталу компанії, яка такі дивіденди сплачує;

- проценти та роялті – ставка 10%.

Конвенція покликана унеможливити подвійне оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, що в свою чергу досягається шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Мальтою в залежності від місця їх виникнення. Також у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави враховуватимуть суми податків, сплачених на території іншої держави. Окрім того,  ратифікація конвенції дозволяє запобігти ухиленням від сплати податків, забезпечує обмін податковою інформацією та створює механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Мальти шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань.

Попередня стаття Наступна стаття