Платника, який керувався податковою консультацією, не каратимуть

10 Травня 2017 (0)
Аа Аа

Якщо платник податків діяв відповідно до наданої йому в письмовій формі індивідуальної податкової консультації, то його не можна притягнути до відповідальності.

Про це нагадують фіскали з ГУ ДФС у Волинській області, посилаючись на п.53.1 Податкового кодексу України.

Згадане положення Кодексу передбачає, що не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована.

Зазначені вище положення ПК України застосовуються до індивідуальної податкової консультації за умови, що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій. Якщо роз’яснення, наведені у індивідуальній консультації суперечать положенням узагальнюючої податкової консультації, застосовуються положення узагальнюючої консультації.

Платник податків або податковий агент, які діяли відповідно до податкової консультації, не звільняються від обов'язку сплати податкового зобов'язання, визначеного ПК України.

Нагадуємо, з 1 квітня  2017 р. змінено вимоги до звернень за податковими консультаціями. Докладніше про це читайте за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття