ПН по кожному касовому апарату має складатись окремо та щоденно

11 Травня 2017 (0)
Аа Аа

Якщо платник ПДВ, до складу якого входять філії та/або структурні підрозділи, не делегував їм право складання податкових накладних та при цьому такі підрозділи здійснюють операції з використанням касових апаратів, то ПН повинна складатися за щоденними підсумками операцій  кожного касового апарата окремо.

Податкові накладні в цьому випадку складаються від імені платника податку (головного підприємства), зазначають в ГУ ДФС у Волинській області.

Роз’яснюючи це питання, фіскали нагадують, що відповідно до пункту 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

Платник ПДВ може делегувати право складання ПН своїм філіям та структурним підрозділам, які не зареєстровані як платники ПДВ та які самостійно здійснюють постачання товарів/послуг, проводять розрахунки з постачальниками/споживачами. Для цього платник ПДВ має присвоїти кожній філії чи підрозділу окремий цифровий номер та письмово повідомити про це контролюючий орган за місцем його реєстрації як платника ПДВ.

Окремо визначено перелік випадків, коли податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції), пояснюють фіскали, посилаючись на пункт 14 вищезазначеного Порядку № 1307. 

Попередня стаття Наступна стаття