Податки по річній декларації треба сплатити до 1 серпня

05 Травня 2017 (0)
Аа Аа

В Україні завершилась кампанія декларування доходів фізичних осіб. Тож ті платники, які подали річну декларацію про майновий стан і доходи, повинні до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену ними у відповідній декларації.

Про це платникам податків нагадують в ГУ ДФС у Луганській області, посилаючись на положення п.179.7 Податкового кодексу України.

Якщо ж особа не встигне до 1 серпня сплатити податки, то такого платника податків можуть притягнути до відповідальності у вигляді штрафу, розмір якого залежить від величини пропущеного строку. Так, при затримці до 30 календарних днів включно штраф складе 10% погашеної суми податкового боргу, якщо ж строк затримки перевищує 30 календарних днів, то платнику загрожує штраф у розмірі 20%  погашеної суми податкового боргу.

Окрім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня. Пеня нараховується за кожний календарний день прострочення, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки Нацбанку України, діючої на кожний такий день (облікову ставку НБУ було знижено до 13% з 14 квітня 2017 р. – ред.).

Також слід зазначити, що штрафи чекають і на тих фізичних осіб, які не подали вчасно річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Як зазначають у ГУ ДФС у Дніпропетровській області, якщо платник податків не подав в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом, контролюючий орган має право проводити документальні позапланові перевірки.

Суму грошових зобов’язань, якщо платниик не подав декларацію, повинен визначити контролюючий орган. Самостійне визначення суми податкового зобов’язання контролюючим органом тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, штраф складатиме 50% суми нарахованого податкового зобов’язання.

Зазначимо, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, відповідно до п.120.1 ПК України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Також нагадали фіскали і про адміністративну відповідальність. Зокрема, відповідно до ст.164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Попередня стаття Наступна стаття