Рішення кадастрових реєстраторів можна буде оскаржити в Держгеокадастрі

07 Лютого 2017 (0)
Аа Аа

Кабмін запропонував парламенту доповнити Закон «Про Державний земельний кадастр» окремою статтею щодо порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері земельного кадастру.

Відповідний законопроект № 6017 було зареєстровано у ВР 3 лютого 2017 року.

Проектом передбачається, що рішення кадастрових реєстраторів можна буде оскаржити не лише до суду, як це відбувається зараз, а й безпосередньо до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастр) та її територіальних органів.

Слід зауважити, що деякі рішення можна буде оскаржити лише в Держгеокадастрі, а саме мова йде про:

- рішення кадастрових реєстраторів про державну реєстрацію земельної ділянки або про відмову у здійсненні такої дії (крім випадків, коли щодо земельної ділянки наявний судовий спір);

- рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Держгеокадастру.

Скаргами щодо внесення змін про об’єкти Державного земельного кадастру, виправлення технічних помилок у відомостях кадастру тощо займатимуться територіальні органи Держгеокадастру.

Зауважте, скасувати рішення про відмову в держреєстрації земельної ділянки, заблокувати / анулювати доступ кадастрового реєстратора до Державного земельного кадастру може лише Держгеокадастр.

Рішення кадастрового реєстратора можна буде оскаржити протягом 30 днів з прийняття рішення, або з моменту, коли особа дізналась про порушення її прав, рішення територіальних органів Держгеокадастру – протягом 15 днів.

Законопроект також містить низку вимог до скарг, регламентує строки їх розгляду, способи та строки їх виконання тощо.

Попередня стаття Наступна стаття