Триває дискусія: ПДФО та ПДВ можна буде сплачувати на єдиний рахунок?

12 Травня 2017 (0)
Аа Аа

В Мінфіні працюють над законопроектом про єдиний казначейський рахунок, який дозволить платникам сплачувати податки на один рахунок. Наразі триває дискусія щодо включення в загальну систему таких податків, як ПДВ, акциз та ПДФО.

За словами державного секретаря Міністерства фінансів України Євгенія Капінуса, зараз триває робота над узгодженням позицій ДФС та Казначейства. «Там є дуже багато складних питань», - зазначив Є. Капінус сьогодні під час брифінгу.

«Потрібно створити систему, за якої бізнесу не потрібно буде думати, на який рахунок який податок сплачувати. Ми це спробуємо реалізувати в рамках електронного кабінету», - говорить держсекретар Мінфіну.

Він також відзначає, що на сьогодні є певні дискусії стосовно окремих податків, на які дія єдиного казначейського рахунку може не розповсюджуватись. Так, ПДВ та акциз, за словами Є. Капінуса, скоріш за все в систему включатись не будуть, «оскільки вони йдуть за окремою системою». Проте, додає він, це питання ще буде обговорюватись і «якщо створюватиметься лише система платежів, то, можливо, ці податки також будуть включені до системи». Окрім того, відкритим залишається питання стосовно ПДФО. Причина сумнівів, за словами Є. Капінуса, в тому, що цей податок розщеплюється. Разом з тим він стверджує, що «ми шукаємо шляхи, як можна було б включити зазначені податки в загальну систему. Поки що це питання відкрите».

Держсекретар Мінфіну також зазначає, що після того, як законопроект буде напрацьовано, його винесуть на громадське обговорення.

Нагадуємо, законопроект про єдиний казначейський рахунок, як і законопроект про податок на виведений капітал, Кабмін повинен представити на розгляд парламенту до 1 липня.

Попередня стаття Наступна стаття