В Італії запровадили новий податковий режим для нерезидентів

12 Травня 2017 (0)
Аа Аа

Новий податковий режим націлений на багатіїв, які не проживали в Італії протягом останніх дев’яти років.

Італія здійснила спробу «розгорнути килимову доріжку» серед представників міжнародної еліти, в той час коли Великобританія робить протилежне. Починаючи із січня 2017 року, в Італії було запроваджено новий податковий режим, який буде застосовуватися до осіб з високим рівнем доходів будь-якої національності, які протягом щонайменше останніх дев’яти років проживали в інших країнах.

Відповідно до запропонованих нововведень іноземні доходи таких осіб будуть звільнені від оподаткування в Італії в обмін на щорічний платіж у розмірі 100 000 євро. Антоніо Томассіні, партнер DLA Piper, зазначив, що такі нововведення будуть привабливими для сотень людей, зокрема для італійців, які проживають за кордоном.

Варто зазначити, що дія податкової пільги буде обмежена у часі – податковий режим буде діяти всього 15 років. Нововведення передбачають також полегшення процедури декларування доходів, що були отримані за кордоном.

Для того, щоб застосувати цей податковий режим, необхідно придбати нерухомість та прожити в Італії протягом 6 місяців. За словами пана Томассіні, після довготривалого падіння цін на нерухомість ці заходи можуть пожвавити ринок нерухомості.

Новий режим було запроваджено невдовзі після того, як у Великобританії внесли зміни у податкове законодавство, позбавивши пільг при оподаткуванні доходів осіб, що не є резидентами та проживають у Великобританії більше 15 років.

Експерти наголошують на тому, що Італія, запровадивши новий податковий режим, має великі шанси стати привабливою країною для осіб з великими статками, які покидають Великобританію після Brexit.

Філіп Марковічі, експерт з оподаткування, зазначає, що цей крок Італії є дуже розумною ідеєю, яка допоможе країні позмагатися за людей, які створюють робочі місця.

З іншого боку, новий податковий режим не влаштовуватиме виключно всіх осіб з великими доходами, наприклад громадян США, адже їх доходи, отримані за кордоном, підлягають оподаткуванню у США. Податковий режим також не застосовуватиметься до осіб, які отримують доходи в Італії і мають сплачувати податок на доходи у розмірі 43 %.

В деяких осіб побоювання викликає те, що новий режим оподаткування буде існувати досить короткий строк, адже політика може змінитися у будь-який момент під тиском інших громадян, які вважатимуть новий податковий режим несправедливим.

Для інших осіб більш привабливими є інші альтернативні варіанти, подібні податкові режими для нерезидентів існують на Кіпрі, Мальті та в Ірландії. З 2009 року Португалія пропонує особам, які обирають країну як місце свого проживання, оподатковувати доходи, отримані у Португалії, за ставкою 20 %, а доходи, що отримані за кордоном, звільняти від оподаткування за певних умов.

За матеріалами Financial Times.

 

Попередня стаття Наступна стаття