Депутати продовжили дію пільги з ПДВ при реструктуризації боргу

21 Грудня 2019
Аа Аа

20 грудня 2019 року прийняли Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку із вдосконаленням процедури проведення фінансової реструктуризації та щодо вдосконалення оподаткування операцій фінансового лізингу» (далі – Закон).

Так, цим Законом до 2023 року продовжено дію податкової пільги, передбаченої пунктом 46 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України, у вигляді звільнення від ПДВ операцій з постачання товарів/послуг з метою погашення заборгованості боржника перед кредиторами відповідно до підписаного плану фінансової реструктуризації або затвердженого плану санації.

Водночас, окрім продовження строку діючої податкової пільги, Закон додатково звільняє від ПДВ подальше постачання банками або іншими фінансовими установами товару, набутого в процесі зазначеної вище реструктуризації боргу. Однак, таке звільнення поширюватиметься лише на ту частину вартості товарів, за якою вони були набуті у власність у рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту (позики). Перевищення ціни перепродажу такого майна над вартістю його набуття у власність буде оподатковуватися ПДВ в загальному порядку.

Також Законом уточняються правила щодо оподаткування ПДВ операцій з фінансового лізингу. Зокрема, вносяться зміни до пункту 189.5 статті 189 ПК України щодо порядку обчислення бази оподаткування ПДВ. Так, передбачається, що в операціях з постачання товарів, які були повернуті лізингоодержувачем за договором фінансового лізингу у зв’язку з його неналежним виконанням, базою оподаткування буде позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання таких товарів. При цьому ціна придбання визначатиметься як первісна вартість об’єкта фінансового лізингу за вирахуванням сплачених лізингових платежів.

Зазначені вище зміни наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: