Як виправити помилки у декларації з ПДВ?

12 Травня 2017
Аа Аа

Якщо у майбутніх податкових періодах платник ПДВ самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючи розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

У разі виправлення помилок у рядках декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію стосовно уточнених показників, нагадують платникам у ГУ ДФС у Донецькій області.

Формою додатка 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1)» (далі – Розрахунок коригування) передбачено подання «уточнюючого» додатка 1. Розрахунок коригування є складовою податкової декларації з ПДВ та його подання є обов’язковим у разі заповнення рядків 4.1, 4.2, 6, 7, 13, 14 податкової декларації з ПДВ, відзначають фіскали.

Виправлення помилок, що виникли при заповненні Розрахунку коригування, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з Розрахунком коригування з відміткою «уточнюючий», в якому числові показники відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку.

При цьому у разі, якщо така помилка не вплинула на числові показники податкової декларації з ПДВ, то виправлення помилок у Розрахунку коригування проводиться способом коригування.

Для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номера отримувача/постачальника в уточнюючому Розрахунку коригування:

- повторюється помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому числові показники вказуються зі знаком «–»;

- вказується повністю (включаючи вартісні показники) правильний запис щодо операції з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки;

- підсумковий рядок «Усього (+ чи -)», який відповідає рядку податкової декларації з ПДВ, числові показники якого не коригуються, не заповнюється.

Нагадуємо, особливості подання декларації з ПДВ визначені відповідним порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Також читайте: Як заповнюється оновлена декларація з ПДВ?

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: