Національний банк оприлюднив результати оцінки стійкості у розрізі банків

28 Грудня 2019
Аа Аа

Національний банк оприлюднив результати оцінки стійкості банків у розрізі банківських установ. Дані розміщено у розділі "Банківський нагляд – діагностика банків".

Нагадаємо, оцінка стійкості передбачає оцінку якості активів (asset quality review - AQR), а для найбільших банків ще й стрес-тестування. Цього року його проходили 29 фінустанов, на які загалом припадає більше 90% активів банківської системи.

Макроекономічні припущення для базового та несприятливого сценаріїв стре-тестування було оприлюднено на початку року.

За результатами оцінки стійкості цьогоріч для банків встановлювались необхідні (цільові) рівні достатності основного та регулятивного капіталу, якщо достатність капіталу банків у стрес-тесті ставала нижчою за мінімальний рівень.

Цільові рівні достатності капіталу були визначені із урахуванням балансу на початок 2019 року, проте для багатьох банків вони були переглянуті (знижені) із урахуванням фактично вжитих заходів. Надалі НБУ повторно перегляне необхідні (цільові) рівні капіталу для банків за результатами першого півріччя 2020 року, якщо вжиті банками заходи призведуть до зниження ризиків їх діяльності.

За підсумками оцінки якості активів (AQR) лише один банк потребував капіталу, проте ще восени він закрив цю потребу.

Водночас за результатами стрес-тестування для 18 банків було визначено необхідний (цільовий) рівень достатності капіталу вищий за мінімальні вимоги. З них для 7 банків потребу встановлено лише за негативним сценарієм.

Цього року вдруге поспіль успішно пройшли стрес-тестування дев’ять банків. Більшість з них – з іноземним капіталом, а також державні Приватбанк та Укргазбанк. Також цього року за результатами стрес-тестів не потребували капіталу ПУМБ та Альфа-Банк. Водночас потребу у капіталі для Альфа-банку визначено із урахуванням ефектів від приєднання Укрсоцбанку.

Усі банки, для яких встановлено потребу у капіталі, вже розробили та погодили з Національним банком програми капіталізації або реструктуризації. Виконати їх фінустанови повинні до кінця вересня 2020 року.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: