Оподаткування доходів, отриманих студентами під час трудової діяльності

22 Липня 2020
Аа Аа

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що доходи, отримані студентами під час трудової діяльності підлягають оподаткуванню.

Так, студенти мають можливість виконувати роботу за трудовими або за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір – це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, які передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець повинен подати до територіальних органів Державної податкової служби, за місцем обліку його, як платника єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Заробітна плата, відпустки працівникам, що здійснюють діяльність за трудовим договором, а також виплати, нараховані відповідно до умов такого договору, оподатковуються у загальному порядку:

► єдиним внеском за ставкою 22 %;

► податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою 18 %;  

► військовим збором за ставкою 1,5 %.

До доходу, отриманого такими особами, застосовується податкова соціальна пільга, за умови своєчасного подання заяви на її використання і якщо не перевищується законодавчо встановлена межа (п.п.169.4.1 ст.169 Податкового кодексу України).

Також роботу можливо виконувати і на умовах цивільно-правового договору.

Згідно з ст. 626 Цивільного кодексу України цивільно-правовий договір – це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Найпоширенішими є договори на виконання робіт (договори підряду) та на надання послуг. За цивільно-правовим договором підрядник, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує і виконує свою роботу.

Якщо укладається договір цивільно-правового характеру, то повідомлення до органу ДПС про прийняття працівника на роботу не надається і запис про виконання роботи у трудовій книжці не зазначається.

Сума доходу, одержаного платником ПДФО за цивільно-правовим договором, оподатковується ПДФО за ставкою 18 %, військовим збором за ставкою 1,5 % та єдиним внеском за ставкою 22 %.

Попередня стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

За порушення нових правил застосування РРО з 01.08.2020 передбачені штрафні санкції

21 Липня 2020

Зміни законодавства у сфері держреєстрації юридичних осіб, - ДПС інформує

21 Липня 2020

Взяття на облік іноземних юросіб – виконавців проектів міжнародної технічної допомоги: юридичні нюанси

21 Липня 2020

Без реєстрації акцизного складу в СЕАРП забороняється здійснення реалізації пального, - ДПС

21 Липня 2020

Коди бюджетної класифікації, за якими сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

21 Липня 2020

Які документи необхідні для переоформлення ліцензії на зберігання чи торгівлю пальним, у разі зміни відомостей?

21 Липня 2020

У яких випадках не справляється авансовий внесок при виплаті дивідендів?

21 Липня 2020

Для зміни статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа необхідно подати заяву

21 Липня 2020