Рада ЄС обговорила зміни щодо порядку сплати ПДВ

10 Травня 2017
Аа Аа

Радою Європейського Союзу було розглянуто пропозиції, які дозволять при здійсненні операцій з постачання публікацій в електронному вигляді застосовувати не загальну ставку ПДВ, а подібно постачальникам видань у звичайній письмовій формі – оподатковувати такі операції за пільговими ставками ПДВ.

Крім того, Радою ЄС було обговорено пропозицію щодо запровадження так званого «Узагальненого механізму зворотного нарахування» («Generalised reverse charge mechanism»), метою якого є зменшення випадків ПДВ-шахрайства. Відповідно до цього механізму, при здійсненні внутрішніх операцій з постачання товару/послуги, вище певного порогового значення, відповідальність за сплату ПДВ прикладатиметься із постачальника на покупця товару/послуги. Для цього, покупець не перераховуватиме ПДВ постачальнику у складі оплати за товар/послугу, а буде самостійно сплачувати такий податок в бюджет.

Робота над вищезазначеними змінами до Директиви Ради 2006/112/ЄС про спільну систему ПДВ поки ще триває і після отримання відповідних зауважень щодо обох пропозицій буде продовжена.

Детальніше про вищезазначене обговорення читайте за цим посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: