Швейцарія: розкриття нерезидентами світового доходу більше не є обов’язковим
Протягом декількох місяців невизначеності Федеральна податкова адміністрація Швейцарії роз’яснила свою позицію щодо вимог до звітності для іноземних організацій, зареєстрованих платниками швейцарського податку на додану вартість (ПДВ): іноземним підприємствам більше не потрібно декларувати свій світовий дохід у швейцарських деклараціях з ПДВ.
Однак іноземним платникам податку потрібно продовжувати звітувати про звільнення від сплати ПДВ без отримання кредитних надходжень, а також про субсидії, оскільки це може вплинути на ставку відшкодування ПДВ, сплаченого у Швейцарії.
Наслідки
Відкликання цієї вимоги не означає, що весь дохід, отриманий від господарської діяльності за межами Швейцарії, буде виключено із швейцарської декларації з ПДВ. Наприклад, оподатковувані послуги, надані швейцарським одержувачам, які підпадають під правило «місця постачання», підлягають декларуванню з урахуванням швейцарського ПДВ усіма постачальниками, які зареєстровані платниками ПДВ у Швейцарії.
Важливим також є те, що у випадку проведення перевірки ПДВ іноземні підприємства зобов’язані надати докази, які підтверджують, що всі поставки товарів та послуг здійснені за місцем постачання на митній території Швейцарії (Швейцарія, Ліхтенштейн, Бюзінген) були належним чином відображені у деклараціях з ПДВ. Цього можна досягти, підготувавши внутрішні звіти про готовність до аудиту, відстежуючи відмінності між світовим та швейцарським доходом та підтверджуючи, що жодна швейцарська продукція не була відображена в іноземних бухгалтерських звітах та навпаки. Якщо різниця між швейцарським доходом, та доходом, отриманим за кордоном не є належним чином задокументовано, податкові органами Швейцарії можуть визначити, що частина іноземних доходів насправді повинна була оподатковуватися ПДВ у Швейцарії.
Отже, описана документація є частиною обов'язкової звірки доходу і повинна бути підготовлена підприємствами, зареєстрованими платниками ПДВ наприкінці фінансового року.
Джерело за посиланням
- Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)
- Адміністрування ПДВ (спори)
- Адміністрування податку на додану вартість (ПДВ)
- Акцизний податок 2016
- Бланк податкової декларації про майновий стан і доходи
- Військовий збір
- Групи платників єдиного податку (ЄП)
- Екологічний податок
- Закон про Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)
- Закон про судовий збір
- Земельний податок
- Зміни до податкового кодексу
- Коли реєструється податкова накладна?
- Податкова декларація про майновий стан і доходи
- Податкова реформа
- Податковий кодекс України
- Податковий кредит
- Податок на додану вартість (ПДВ)
- Податок на нерухомість
- Податок на прибуток
- Реєстр платників податку на додану вартість (ПДВ)
- Реєстратор розрахункових операцій (РРО)
- Реєстрація податкових накладних
- Реквізити для сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ)
- Спрощена система оподаткування 2016
- Судовий збір
- Транспортний податок