Скориговано порядок повернення надміру сплачених податків

13 Травня 2017
Аа Аа

За правилами, визначеними порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, можна буде повертати також і пеню.

Такі зміни до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2013 № 787, передбачені наказом Мінфіну від 06.04.2017 № 415 (наказ зареєстровано у Мін’юсті 25 квітня 2017 р., документ ще не набрав чинності).

Наразі порядок визначає процедури повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів. Після набрання чинності наказом № 415 цей перелік доповниться пенею.

Також окремим пунктом визначається, що повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника СЕА ПДВ у порядку, визначеному п. 200-1.5 статті 200-1 Податкового кодексу України, здійснюється виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ. У разі відсутності рахунку повернення коштів здійснюється шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (докладніше про повернення ПДВ читайте тут).

Змін зазнало і положення Порядку щодо повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до місцевих бюджетів населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень. В цьому випадку органи казначейства повертають відповідні кошти за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, погодженим відповідно з Донецькою та Луганською обласними військово-цивільними адміністраціями. Чинна редакція відповідного пункту Порядку містить формулювання «у разі припинення діяльності відповідних місцевих фінансових органів адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень…». Сам же порядок, який передбачає направлення подання до військово-цивільної адміністрації, не змінився.

Нагадуємо, до погодження наказу №415 останні зміни до порядку повернення коштів вносились восени минулого року, зокрема, було змінено форму подання, з якою слід звертатись до Казначейства. Докладніше про це читайте за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments