Спрощенці подаватимуть декларації за новою формою

26 Грудня 2018
Аа Аа

5 травня 2017 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 17.03.2017 № 369, яким оновлено форми декларацій платників, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Про такі зміни до наказу Мінфіну від 19.06.2015  № 578, яким згадані форми декларацій затверджені, нагадують в ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Наказом № 369 було внесено зміни до таких форм податкових декларацій:

1) платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.

По-перше, ставки податку, що застосовують ФОП III групи, зазначені у розділах ІV та V декларації, змінено з 2 % і 4 % на 3 % та 5 % відповідно.

По-друге, рядок 15 розділу VI декларації доповнено виноскою, якою визначено таке: якщо підприємець уточнює період, який був до запровадження нової форми декларації, то у цьому рядку потрібно зазначати суму єдиного податку з рядка 29 декларації, затвердженої наказом Мінфіну від 21.12.2011 № 1688 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку»;

2) платника єдиного податку III групи (юридичної особи).

Ставки податку з 2 % і 4 % було змінено на 3 % та 5 % відповідно. Окрім того, внесено зміни до визначення суми пені, що нараховується платником самостійно.

Так, пояснюють фіскали, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, нарахування пені розпочинається після закінчення 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати зобов’язання. В цьому випадку на суми грошового зобов’язання (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (облікову ставку НБУ знижено до 13 % з 14 квітня 2017 р. – ред.);

3) платника єдиного податку IV групи.

По-перше, у новій редакції викладено виноску 8, яка стосується рядків 1.1 – 1.4 та 2 декларації. У цих рядках зазначаються категорія, площа, нормативна грошова оцінка, ставка податку, річна сума податку земель с/г призначення. Відтепер ці рядки заповнюються одним рядком щодо всіх земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за Державним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України. За потреби (у разі наявності земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ з різною нормативною грошовою оцінкою) кількість рядків 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 та 2 може бути збільшено.

По-друге, внесено зміни до визначення суми пені, що нараховується платником самостійно (ці положення аналогічні до окреслених вище змін у частині нарахування пені).

По-третє, змінено формат зазначення дати у додатку до декларації, в якому вказуються відомості про наявність земельних ділянок. Так, тепер дату укладання документів, які засвідчують/ підтверджують право власності та/або користування земельними ділянками (право користування, у т. ч. на умовах оренди), та дату державної реєстрації земельних ділянок потрібно зазначати не тільки у форматі місяць та рік, а ще й день укладення таких документів та державної реєстрації землі.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments