Закон №466: податкові консультації надаватимуть у електронній формі

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує що 23 травня 2020 року набув чинності Закон від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» (далі - Закон №466).

Законом №466 внесені зміни до статті 52 Податкового кодексу України «Індивідуальні податкові консультації». Тепер чітко зазначено, що індивідуальні податкові консультації (далі – ІПК) можуть надаватися платникові податків не тільки в усній і письмовій формі, але й в електронній.

Запит на отримання ІПК в електронній формі необхідно завіряти кваліфікованим електронним підписом. Вибір, у якій формі отримати ІПК, залишається за платником податків, а юридична сила ІПК, наданої в паперовій або електронній формі, – однакова.

Строк на надання платникові податків ІПК становитиме, як і зараз, 25 календарних днів. Але продовжити строк для відповіді можна буде на 15 календарних днів, згідно зі старими нормами – на 10 календарних днів. Тобто максимальний строк, протягом якого слід чекати відповіді від ДПС на свій запит, тепер становитиме 40 календарних днів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: